احمدی نژاد : در صورت تحريم از سوي كشورهاي غربي،عمل متقابل انجام خواهيم داد / مشايي انديشه زلالي دارد/ اصل توليد اورانيوم 20 درصد در برنامه‌هاي ما نبود

احمدی نژاد : در صورت تحريم از سوي كشورهاي غربي،عمل متقابل انجام خواهيم داد / مشايي انديشه زلالي دارد/ اصل توليد اورانيوم 20 درصد در برنامه‌هاي ما نبود

ايلنا:احمدی نژادگفت:در صورت تحريم از سوي كشورهاي غربي،عمل متقابل انجام خواهيم داد.
به گزارش خبرنگار ايلنا محمود احمدي‌نژاد در ابتداي دومين نشست خبري خود با رسانه‌هاي داخلي و خارجي بعد از اتشكيل دولت دهم ضمن تبريك حلول ماه ربيع‌الاول گفت:‌ عنصر مشترك ميان ظهور همه پيامبران الهي احياي انسانيت انسان است و همه آنها آمده‌اند تا ارزش، كرامت و جوهره حقيقي انسان را به او بياموزند.
احمدی نژاد با بيان اينكه پيامبران الهي آمده‌اند تا انسان را در مسير شكوفايي، كمال و بازيابي هويت واقعي آنها قرار دهند، اظهار داشت: پيامبر عزيز اسلام انسان‌ها را به مسير و اهدافي دعوت كرد تا در آن مسير جزء نور،‌علم، رحمت،‌برادري، عدالت ، احترام و كمال نيست.
وي تنها راه نجات بشر را تمسك به انبياي الهي به ويژه پيامبر اكرم (ص) عنوان كرد و ادامه داد: از نگاه ما پيامبران واحد هستند و همه آنها يك رسالت و آرمان را دنبال مي‌كنند البته متناسب با وضعيت بشر سطح ارائه هدايت متفاوت است و متاسفانه شياطين در طول تاريخ اجازه نداده‌اند آنچه كه مد نظر پيامبران است تحقق يابد.
احمدي‌نژاد با بيان اينكه بيشترين نياز بشر به تعليمات انبياي الهي به ويژه پيامبر اسلام است، ادامه داد: راه‌حل همه مشكلات بشر تمسك به سنت‌ها، اخلاق‌ و تعليمات نبوي است و ملت ايران نيز در انقلاب اسلامي همان اهداف پيامبران گرامي خصوصا پيامبر اسلام را دنبال كرد.
وي خاطر نشان كرد: خدا را سپاس‌گزاريم كه در سي‌ويكي‌امين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي شاهد گسترش انديشه انقلاب اسلامي در جهان هستيم. ‌انقلاب اسلامي نه تنها نقطه آغازي براي ملت ايران بود بلكه براي بشريت است.
احمدی نژاد با تاكيد بر اينكه همه مناسبات برآمده از خودخواهي و سلطه‌طلبي به پايان رسيده، تصريح كرد:‌ در حال حاضر خودخواهان و سلطه‌طلبان در بن‌بست كامل قراردارند اما در نقطه مقابل شاهد بيداري ملت‌ها و گرايش به اخلاق و يكتاپرستي روزافزون در جهان هستيم.
وي ادامه داد: امروز اميد به اصلاح واقعي، اميد به برپايي عدالت واقعي و امنيت پايدار و نيز رفع اشغالگري و زورگويي‌ها روزافزون شده است و جهان آماده تحولات بزرگ است.
احمدي‌نژاد ادامه داد: دوراني كه چند كشور سرنوشت ملت‌ها را در دست گرفته و براي آنها نقشه كشيده و بعد آن نقشه‌ها را به نفع كلان سرمايه‌دارها به اجرا مي‌گذارند به پايان راه رسيده است. همچنين دوران نقاب زدن‌ها و سردادن شعارهاي عامه‌پسند به پايان رسيده و امروز دوراني آغاز مي‌شود كه همه ملت‌ها و دولت‌هاي برآمده از مردم به دنبال برپايي آينده‌اي روشن هستند و اين انديشه در حال همه‌گير شدن است.
در ادامه اين نشست خبرنگار شبكه خبر باحضور در جايگاه از احمدی نژاد پرسيد كه با توجه به اظهارات مقامات غربي مبني بر تصويب تحريم‌هاي احتمالي، آيا برنامه‌ريزي از سوي دولت در اين خصوص صورت گرفته و نسبت به اين تحريم‌ها دولت چه موضعي خواهد گرفت؟، كه احمدي‌نژاد پاسخ داد: در اين طرف و آن طرف چنين اظهارنظرهايي مي‌شود اما اين ادبيات متعلق به گذشته بوده و به پايان راه رسيده است.
وي ادامه داد: فكر مي‌كنيم وقت آن شده كه برخي چشم‌هاي خود را باز كرده و خود را با واقعيات تطبيق دهند.شايد برخي بخواهند تجربيات گذشته را تكرار كنند اما فكر مي‌كنم براي خود آنها لازم است كه راه خود را اصلاح و در مسير همكاري حركت كنند.
احمدی نژاد تصريح كرد: ما از تكرار اشتباهات از سوي آنها استقبال نمي‌كنيم. چرا كه براي ما نيز مشكل ايجاد نمي‌كند. اما اگر كسي عليه ما اقدامي كند عمل ما نيز متفاوت‌تر از گذشته خواهد بود و عمل متقابل انجام خواهيم داد.
احمدي‌نژاد در ادامه اين گفت‌وگوي خبري در پاسخ به سئوال خبرنگار شبكه خبري العالم مبني بر اينكه غني‌سازي 20 درصد را چه زماني انجام مي‌دهيد؟، اظهار داشت: ما هر چيزي را كه اعلام كرده‌ايم انجام داده‌ايم و براي سوخت نيروگاه هم به تعداد معيني سانترفيوژ نياز داريم كه آنها را نصب كرده و مراحل نهايي آزمايش را مي‌گذرانند و پنج برابر سانترفيوژ‌هاي موجود ظرفيت دارند كه در آينده مورد استفاده قرار مي‌گيرند.
وي تاكيد كرد: در استفاده از اورانيوم 20 درصد با كسي تعارف نداريم.
احمدی نژاد در پاسخ به سئوال خبرنگار واحد مركزي خبر در مورد خوشه‌بندي‌ها در طرح هدفمند كردن يارانه‌ها با بيان اينكه اين طرح سخنگو دارد و هر تصميمي كميته مربوط به آن بگيرد به مردم اعلام مي‌شود، گفت: طرح هدفمند كردن يارانه‌ها طرح بزرگي است كه سازماندهي و طراحي جديدي مي‌خواهد و مردم مطمئن باشند هر كاري را بخواهيم انجام دهيم از قبل اعلام مي‌كنيم و آنها را براي شرايط جديد تجهيز مي‌كنيم و جاي نگراني از اين بابت نيست.
وي با بيان اينكه خوشه‌بندي‌هاي اعلام شده پيشنهادي است تصريح كرد: بناي دولت در تعلق يارانه‌ها به همه متقاضيان است ولي بعضي‌ها با تحليل‌هاي غلط خيال مي‌كنند مي‌توانند فضاي اقتصاد كشور را بر هم بزنند در حالي كه دولت هم‌پاي مردم حركت مي‌كند.
احمدي‌نژاد در پاسخ به سئوال خبرنگار خبرگزاري رويترز درباره سرنوشت طرح پيشنهاد سوخت از سوي ايران گفت: پيشنهاد تبادل سوخت بسته نشده است و حاضريم در يك چارچوب عادلانه اين كار را انجام دهيم گرچه مدعيان طرفداري از فعاليت‌هاي صلح‌آميز هسته‌اي به وظيفه قانوني خود كه كمك به ديگر كشورها در اين زمينه است، عمل نمي‌كنند و هر كس تبادل سوخت را بخواهد ما حاضر به اين كار هستيم.
رئيس دولت دهم در ادامه در پاسخ به سئوال خبرنگار شبكه پرس تي‌وي درباره رابطه با انگلستان خاطر نشان كرد: سطح مناسبات كنوني دو كشور بالا نيست و مردم ما علاقه‌اي به توسعه اين مناسبات ندارند كه دولت هم از آنها تبعيت مي‌كند. گرچه مبادلات اقتصادي توسط مردم انجام مي‌شود.
وي افزود: اين مسئله به رفتار دولتمردان انگلستان برمي‌گردد كه هنوز حال و هواي 100 سال پيش از سرشان بيرون نرفته است و اميدواريم مردم آن كشور آنها را از آن حال و هوا بيرون آورند.
احمدي‌نژاد در پاسخ به سئوال خبرنگار روزنامه ابتكار مبني بر اينكه علي‌رغم سخنان اسفنديار رحيم‌مشايي در جامعه وعاظ هنوز بسياري از افراد از سخنان وي قانع نشده‌اند، تصريح كرد: كشور ما آزاد است و افراد مي‌توانند اظهارنظر كنند. اما جنبه‌هاي اخلاقي بايد رعايت شود و من خبر دارم چه كساني در كجا عليه دولت دست به تخريب مي‌زنند در حالي كه آقاي مشايي از نيروهاي خدوم است و انديشه زلالي دارد و از بهترين همكاران دولت است كه شب و روز كار مي‌كند و جالب است افرادي كه اين سخنان را درباره وي مطرح مي‌كنند راجع به كساني كه دست به بيت‌المال مي‌برند حرفي نمي‌زنند.
وي با بيان اينكه اين روش‌ها درست نيست تاكيد كرد: زندگي مشايي پاك است و بايد با استدلال وي را نقد كرد و با هوچي‌گري نمي‌توان برخورد كرد؛ انديشه مشايي قابل استفاده براي همگان است و افرادي كه اين حرف‌ها را مي‌زنند تخطئه‌ مي‌كنند ولي اين روش‌هاي برخورد مدت‌ها است كه سوخته است.
احمدی نژاد در پاسخ به سئوال خبرنگار شبكه سي‌ان‌ان درباره توليد اورانيوم 20 درصد يادآور شد: اصل توليد اورانيوم 20 درصد در برنامه‌هاي ما نبود و ما مي‌خواهيم براي نيروگاه‌ها سوخت توليد كنيم و باور داشتيم كه اگر سوخت 20 درصد بخواهيم ديگران به ما مي‌دهند و پيشنهاد تبادل براي اين موضوع را هم داريم. اما آنها شرايطي گذاشتند كه درست نبود و احساس كرديم سوءنيتي وجود دارد و ما هم به دليل زمان كمي كه وجود داشت گفتيم كه خودمان اورانيوم 20 درصد را توليد خواهيم كرد.
وي ادامه داد: هم‌اكنون خط توليد جداگانه براي اورانيوم 20 درصد وجود دارد و توانايي آن را هم داريم و اگر ديگران سوخت 20 درصد ما را تامين كنند شرايط طور ديگري خواهد شد اما ما منتظر آن نخواهيم بود.
Advertisements

8 پاسخ

 1. نفرین رهبر به همه کفار، این سیره ائمه اطهار و رهبر است. ما با شمشیر علی (ع) گردن همه شما را میزنیم. همانطوریکه اعراب مسلمان اجداد ایرانی شما گمراهان را قطعه قطعه نمودند و مادرانتان را به کنیزی بردند.

 2. گفته می شود در قسمتی از بیانیه هجدهم ميرحسين موسو ي این شروط برای شرکت مدعیان اصلاحات در راهپیمایی میلیونی مطرح شده است :

  1 ـ کلیه راهپیمایان بدون کفش در راهپیمایی حاضر شوند تا که مجروحیت خاتمی و کروبی در راهپیمایی قدس تکرار نشود.

  2 ـ از بکارگیری هرگونه شعار تند به خصوص سخنان امام توسط مردم خشونت طلبی محسوب می شود و ما آنرا پیش پیش محکوم می کنیم .

  3ـ ازکلیه تصویر برداران به جد خواهانیم که تصاویر سران سبز را شطرنجی نمایش دهند.

  4ـ از کلیه مردم می خواهیم که با انگشت ما را به فرزندانشان نشان ندهند.

  5 ـ از بکار گیری هرگونه لفظ تشنج آمیز چون « باغ پسته » ، « سروس » ، « چک شهرام جزایری » ، « فراریان لندن » ، « فتنه » و « نفاق » پرهیز شود.

  6ـ خط ویژه در روز راهپیمایی خالی از جمعیت بماند تا که ما بتوانیم همراه با میران جداجویمان از دست مردم ساندیس خور فرار کنیم ،

  7ـ تمام یاران انگشت شمار ولی کیفی سبز ، پنبه های سبز آورده و در گوشهای خود قرار دهند تا که سخنان خطرناک « احمدی نژاد» و استقبال مردم از وی منجر به امیدواری حامیان سبز به کشور و سرخوردگی جنبشمان نشود.

  8 ـ از شهردار محترم نیز خواهانیم تا که چون گذشته سطل های زباله را تخلیه نکرده و فرصت اعتراض سبز را در خیابان های حاشیه راهپیمایی برای فرزندان « شهین» و « پری مقوا »فراهم نمایند .

  9 ـ به دلیل نگرانی از سلب آزادی های مدنیمان ترجیحاّ بعد از ظهر روز بیست و دو بهمن با ماشین های خود به خیابان آزادی بیاییم و با بوق سبز خود بر پایداری خود تأکید نماییم. دیگر مواد این بیانیه بعد صادر می شود

 3. حاج حسن بیشتر بهت میاد سنی باشی تا شیعه
  الاغ

 4. این خیلی جالب که خواننده شما ( حاج حسن ) چیزی رو که همه علما ننگ خلفا می دونن با افتخار تکرار می کنن ولی بهتر بدونه بر ای ما ایرانیا شرافت مهمتر از جون و این رو آخرین بار تو جنگ با عراق عرب به همه ثابت کردیم ( بهتر اگر نمی خوای به اسلام ضربه بزنی اون رو با عرب جمع نزنی چون ما ایرانیا خاطرات خوشی از عربها نداریم )

 5. حاج حسن سیکیمه چزه سن .آزاد باش.
  بنده خصال خویشتن باش

 6. خيلي عذر ميخوام ولي بايد بگم : اگر گوز از سوراخ كون تعريف نكنه كه از اون تو در ميياد پس بايد از كي تعريف كنه احمدي نژاد هم مثل گوزي است كه از رحيم مشايي در مياد.
  به اميد روزي كه اين دو نور را با هم با زنجير ببندن و آب نارگيل از اينها دربياد

 7. آهای یاوه گو حاج حسن هیچ میدونی اون سپاهیان شجاعی که کمر امپراطور ایران را شکستند شاگردان و صحابه ی پاک جناب رسول الله صلی الله علیه و آله و اصحابه اجمعین بودند به امیری حضرت عمر بن خطاب رضی الله تعالی عنه که امروز در ایران به جرم این خدمت بزرگ به ایرانیان ما را واداشته اند که شب و روز به این ابر مردان پاک لعن و نفرین کنیم و حالا امثال تو با آن پز بدهی .

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: