برای پاسخگویی به ادعاهای کاراجیچ، ایران به دادگاه لاهه فراخوانده شد !

در پی ادعاهای رادووان کاراجیچ مبنی بر دخالت کشورهای خارجی در مسائل مربوط به جنگ بوسنی، دادگاه بین المللی لاهه ایران و 5 کشور دیگر را برای دفاع از خود در برابر اتهامات این جنایت کار جنگی صرب به این مرجع بین المللی فراخوانده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی – خبری ایران بالکان (ایربا) آنگونه که رسانه های صربستان گزارش داده اند دیوان بین المللی لاهه پس از استماع دفاعیات رادووان کارجیچ که به اتهام جنایت علیه بشریت در این مرجع بین المللی بازداشت بوده و مراحل محاکمه اش را می گذراند، کشورهای بوسنی و هرزگوین، کرواسی، آلمان، فرانسه، هلند و ایران را برای دفاع از خود در حضور این مقام یوگسلاوی سابق فراخوانده است.

رادیو و تلویزیون B92 با اشاره به این خبر، گزارش داده است: دادگاه لاهه از 6 کشور مذکور دعوت کرده تا با حضور در جلسه ای که کاراجیچ نیز در آن حاضر خواهد شد، ضمن پاسخگویی به ادعاهای این جنایت کار جنگی درباره آنچه دخالت در مسائل مربوط به جنگ بوسنی توصیف شده، توضیحات لازم را در این خصوص ارائه کنند.

به گزارش ایربا در جلسه مذکور که امروز در دیوان بین المللی لاهه و با حضور نمایندگان 6 کشور برگزار خواهد شد، اتهامات مرتبط با آچه دخالت مستقیم یا غیرمستقیم کشورها در جنگ بوسنی خوانده شده به صورت شفاهی بررسی خواهد شد.

همچنین شبکه خبری اس.مدیا گزارش داده که قرار بوده است ایتالیا نیز به عنوان یکی از کشورهای مورد ادعای کاراجیچ در جلسه امروز حاضر باشد که رم در حال حاضر به دلیل عدم وجود آمادگی برای پاسخگویی به سئوالات کاراجیچ حضور در لاهه را به آینده موکول کرده است.

رادووان کاراجیچ در جریان دفاعیاتش در دادگاه لاهه بیش از 30 کشور جهان را متهم کرده بر خلاف قوانین شورای امنیت سازمان ملل متحد در قالب کمک های بشردوستانه به بوسنی و هرزگوین که با یوگسلاوی سابق در جنگ بوده، سلاح و برخی تجهیزات جنگی در اختیار مسلمانان بوسنی گذاشته اند.

او همچنین تاکید کرده است که آمادگی ارائه اسناد و مدارکی معتبر به دادگاه برای اثبات ادعاهایش را نیز در اختیار دارد.

رادوان کاراجیچ که در زمان جنگ بوسنی رهبری صرب‌های این کشور را در قالب جمهوری خودخوانده ای تحت عنوان صربسکا بر عهده داشت، پس از معرفی به عنوان جنایت کار جنگی از سوی دادگاه بین المللی لاهه، تحت تعقیب قرار گرفت و تا روز 21 ژوئیه سال 2008 متواری بود.

پس از فوت ناگهانی اسلوبودان میلوشویچ در بازداشتگاه لاهه، از کاراجیچ با توجه به مسئولیتی که در دوران درگیری های داخلی بالکان داشته به عنوان اصلی ترین عامل کشتار مسلمانان بوسنی به ویژه در خلال سال های ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۵ و کشتار سربرنیتسا یاد می شود.

محاصره جنگی شهر سارایوو و قتل عام بیش از 8 هزار مسلمان در سال ۱۹۹۵ در شهر سربرنیتسا از جمله اتهامات اصلی کاراجیچ است.

دادگاه لاهه کاراجیچ را به عنوان متهمی معرفی کرده که با رقم زدن «صحنه های جهنم، تاریک ترین صفحات تاریخ بشریت را نوشته است.»

راتکو ملادیچ، فرمانده ارتش صرب بوسنی و از دستیاران نزدیک کاراجیچ نیز همچنان تحت تعقیب نهادهای بین المللی قرار دارد.

Advertisements

2 پاسخ

 1. همانطور که می دانید گفتن دوستت دارم برای شما و همچنین برای نامزدتان بسیار اهمیت دارد. اما شما نباید به گفتن دوستت دارم بسنده کنید. درحقیقت، ابراز علاقه غیر کلامی روش بهتری برای جذب کردن مردان است.

  مردها تمایل دارند که دوستت دارم را در کارهایشان ثابت کنند بنابراین برای ابراز احساساتشان کمتر از این جمله استفاده می کنند. ما در اینجا شما را با نحوه ابراز علاقه چند نفر آشنا می کنیم تا ببینید چگونه می توانید علاقه و عشقتان را بدون گفتن یک کلمه به طرف مقابلتان ابراز کنید.

  رمانتیک باشید

  • گاهی اوقات من یک پیام عاشقانه برای همسرم روی میز صبحانه اش می نویسم. مخصوصا روز ولنتاین با برش های نان روی میز صبحانه علاقه ام را به او نشان میدهم. او با دیدن این پیام عاشقانه لبخندی بر لبانش می نشیند.

  • هرچندوقت یکبار روی یک کارت برایش می نویسم که چقدر دوستش دارم و از او تشکر می کنم که قبل از اینکه بخوابد آن را بخواند.

  • همسر من، گاهی اوقات به ماموریت کاری می رود و وقتی که برمی گردد، به او هدیه کوچکی می دهم. هدیه را روی میز آشپزخانه می گذارم و منتظر می مانم تا متوجه اش شود. هدیه ای که برایش تهیه می کنم می تواند عطر مورد علاقه اش، گل طبیعی، یا حتی یک تکه وسیله زینتی که خودم درستش کردم باشد.

  • من گاهی اوقات نوشته های عاشقانه، را در کشوی لباسهای همسرم می گذارم. او هرگز نمی تواند پیش بینی کند که دفعه بعد چه چیزی خواهد دید. او بعد از دیدن نوشته های من آن را بر می دارد و می داند که کار من است.

  • من روی آینه برای همسرم می نویسم دوستت دارم تا هروقت سراغ آینه رفت آن را ببیند.

  روابط اجتماعی
  زندگی را راحت بگیرید

  • شوهر من هر شب خمیردندان را روی مسواکم می ریزد و روی سینک می گذارد. او بهترین شوهر دنیا است.

  • من لیست کانال های تلویزیون را به ترتیب علائق شوهرم تنظیم می کنم. مثلا اول کانالی که بیشتر فیلم پخش می کند و سپس کانال ورزشی. چون می دانم که او به این دو شبکه علاقه دارد البته این موضوع را به او نمی گویم. زمانی که کنترل تلویزیون را دستش گرفت کاملا سورپریز می شود.

  • قبل از اینکه شوهرم سرکار برود، میز صبحانه را آماده می کند. برای یک مرد، این واقعا قدم بزرگی است.

  • شوهر من هر روز صبح زود بیدار می شود. با وجود اینکه کارش ساعت 9 شروع می شود و می توانید دیرتر از من بیدار شود اما اینگونه نیست. وقتی که من آماده شدم، همسرم سه فرزندمان را به سمت ماشینش می برد تا آنها را برساند. برای من این کار بهترین روش است که نشان می دهد او همه ما را عاشقانه دوست دارد.

  قدردانی تان را نشان دهید

  • وقتی که من و همسرم با دوستانمان بیرون می رویم من واقعا به خودمان افتخار می کنم حتی اگر او درمورد چیزهای کوچکی از من صحبت کند.

  • هر روز صبح قبل از اینکه من از خواب بیدار شوم، همسرم دو عدد حوله تمیز برایم آماده می کند تا وقتی که حمام رفتم حوله ام آماده باشد. یک حوله بزرگ برای بدنم و یک حوله کوچکتر برای موهایم.

  با در آغوش گرفتن همسرتان از او تشکر و قدردانی کنید
  اولین اعتراضی که بیشتر از بقیه از مردان می شنویم این است که آنها می گویند ما برای کاری که انجام می دهیم قدردانی نمی شویم. دفعه بعد که شوهرتان برای بردن زباله ها به بیرون از خانه رفت برای 30 ثانیه هم که شده او را در آغوش بگیرید و از او قدردانی کنید. مردان فوق العاده تحت تاثیر این روش قرار میگیرند.

  • زمستان ها موقع صبح، من ماشین شوهرم را استارت می زنم تا زمانی که می خواهد سرکار برود ماشینش گرم شده باشد.

  نشانه های عشق و صمیمیت را از خودتان به جا بگذارید

  • صفحه موبایل همسرتان را عوض کنید تا هروقت به گوشی اش نگاه کرد جمله دوستت دارم را بخواند.

  • من و همسرم ایمیل های کوتاهی برای همدیگر می فرستیم تا به همدیگر نشان دهیم که در هر لحظه چه حسی نسبت به یکدیگر داریم. یکبار او برای من نوشت: آهنگ یک خواننده مرا یاد تو می اندازد. حالا هرموقع که من آن را گوش می کنم متوجه می شوم چقدرشوهرم مرا دوست دارد.

  • شوهر من ساعت 5:30 صبح بیدار می شود، اما شب قبل لباسهایش را از داخل کمد و کشویش بیرون می آورد تا صدای باز و بسته شدن آنها مرا بیدار و اذیت نکند. به نظر شما این عشق نیست؟!

  یک پیام رمزدار بفرستید

  • روی دیوار هال تا دیوار اتاق خواب نوشته ای دنباله دار برای همسرتان بنویسید.

  • هر روز صبح که شوهرم سر کار می رود سه بار برایم بوق می زند. با این کار به من نشان می دهد که دوستت دارم.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: