جزئیات بازداشت و شکنجه علی کروبی+عکس

روز آنلاين، شيرين کريمي :  دو روز پس از انتشار نامه همسر مهدی کروبی درباره شکنجه فرزندش، دادستان تهران منکر بازداشت علی کروبی، فرزند مهدی کروبی شد و اعلام کرد «او بایدبازداشت خود را اثبات کند».

این در حالیست که نفیسه پناهی، همسرعلی کروبی، جزئیات دیگری از بازداشت و شکنجه همسرش را اعلام کرده است. به گفته او فرمانده یگان ویژه، علی کروبی را پشت یک وانت انداخته و در طول مسیر، با کلماتی رکیک اعلام کرده که فرزند کروبی در اختیار اوست.

اما دادستان تهران دیروز در گفتگو با خبرگزاری ایلنا از فرزند مهدی کروبی خواست برای اثبات ادعای خود، دلایل و محل نگهداری اش در زمان بازداشت را اعلام کند.

عباس جعفری دولت آبادی ادعا کرده علی کروبی روز ۲۲ بهمن بازداشت نشده است و باید برای اثبات ادعای خود سند بیاورد.

او با بیان اینکه «هیچ حکمی در مورد بازداشت علی کروبی صادر نشده» گفته است که خبر بازداشت علی کروبی را عصر روز ۲۲ بهمن از طریق رسانه‌ها شنیده و پس از پی گیریهای قضایی مشخص شده که وی از سوی هیچ ارگانی بازداشت نشده است.

جعفری دولت آبادی همچنین افزوده است که: «در پیگیری‌های به عمل آمده از سوی دادستانی، سپاه پاسداران، نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات اعلام کرده اند که علی کروبی را بازداشت نکرده اند».

این درحالیست که براساس اعلام نفیسه پناهی،  علی کروبی علاوه بر تهدید به تجاوز، رکیک‌ترین دشنام‌ها را در چند ساعت بازداشت خود شنیده و با دست ترک‌خورده، سرشکافته، بدن متورم و شلوار خونین به خانه بازگشته‌ است.

جزئیات بازداشت

نفیسه پناهی، همسر علی کروبی با بیان اینکه همسرش به اتفاق مهدی کروبی به راهپیمایی 22 بهمن رفته بود به دویچه وله گفته است: «یکباره عده زیادی به حاج‌آقا با گاز فلفل حمله می‌کنند. فیلم‌اش هم هست.  آنقدر اسپری زده بودند که دیگر چیزی در قوطی‌ها نمانده بوده. موقعیت طوری می‌شود که چشم‌ها به شدت می‌سوخته و دید همه هم خیلی کم می‌شود. در نتیجه همدیگر را گم می‌کنند و از هم دور می‌افتند. محافظان هم بیشتر دور حاج آقا را گرفته بودند و یکی از همراهان می‌بیند که یگان ویژه علی را گرفته و دارد می‌برد. او بود که فورا خبر داد. شاید اگر او را ندیده بودند، اصلا متوجه نمی‌شدیم که علی دستگیر شده است.»

خانم پناهی که بعد از شنیدن خبر بازداشت همسرش به زندان اوین مراجمعه کرده بود افزوده است: «آنجا به من گفتند که همه دستگیری‌های امروز را به اوین منتقل کرده‌اند. راستش خیالم راحت شد، چون می‌دانیم که اوین قانونمندتر از بازداشتگاه‌های دیگر است. شب که آمد و شرح ماجرا را داد، آن موقع فهمیدیم کجا بوده است.»

به گفته وی «پس از تمام شدن بازجویی‌ها گفته بودند برو خدا را شکر کن که گفتند آزادت کنیم، وگرنه اگر امشب اینجا مانده بودی، تو را می‌کشتیم. تا لحظه آخر چشم‌هایش را بسته بودند و  بعد در را باز کرده و او را در خیابان انداخته‌اند. در خیابان بلافاصله یک ماشین جلوی پایش می‌ایستد و او را به نزدیکی خانه می‌رساند».

همسر علی کروبی احتمال داده که این ماشین نیز از خودشان باشد و در ادامه گفته است: «اول کار پول‌ها و موبایل‌اش را گرفته بودند، ولی موقع آزادی تنها پولش را پس داده بودند. من هم اتفاقا برای همین جلوی در ایستادم، به هوای اینکه حساب کنم. وقتی آمد، تنها کسی که احتمال می‌داد علی کتک خورده باشد، من بودم. دیگران می‌گفتند امکان ندارد علی را اذیت کنند. او را که دیدم، متوجه شدم خیلی حال‌اش بد است. دیدم دستش بسته است. گفتم اذیت‌ات کردند؟ گفت: خیلی خیلی…»

به گفته وی، «علی کروبی وقتی به منزل رسید، شلوارش خونی بود. سرش شکافته بود. دست‌اش طوری آسیب دیده بود که خودشان چیزی داده بودند برای بستن‌اش. با باتوم زده‌اند دستش ترک خورده است.»

خانم پناهی افزوده است: «بالای ران‌اش خیلی زخمی و کبود است. بالای زانویش هم همین‌طور. وقتی او را گرفته‌اند، چشم‌ها و دست‌هایش را بسته بودند. از روی یک جوی آب ردش کرده‌اند که افتاده توی آن و آنها هم شروع کرده‌اند به خندیدن. الان زخم‌هایش خیلی دردناک هستند. بدن‌اش متورم است و جای ضرب ‌دیدگی‌ها تازه دارد سیاه می‌شود.»

وی توضیح میدهد: «آنها وقتی علی را گرفته‌اند، اصلا نمی‌دانستند که او کیست. فقط چون دیده‌اند اطراف حاج‌آقاست، روی لباس‌اش علامت گذاشته بودند. یکی دو تا از دوستانش هم می‌فهمند و می‌گویند مراقب باش. به لباس‌های ما که کنار حاج‌آقا هستیم، دارند علامت می‌زنند. یگان ویژه وقتی اینها را می‌گیرد، به مسجدی می‌برد که مقر لباس شخصی‌ها بوده است. آنجا حدود ۴۰ نفر دستگیر شده بودند که شروع می‌کنند به پرسیدن اسامی‌شان. وقتی می‌گوید علی کروبی، می‌پرسند نسبت داری با آقای کروبی، می‌گوید پسرش هستم. اینجا بقیه را رها کرده و تنها به او بند می‌کنند. به قدری او را همان موقع کتک می‌زنند که حالش خیلی بد می‌شود. طوری که حتی یکی از لباس شخصی‌ها برایش آب قند درست می‌کند. بعد هم یگان ویژه می‌آید و دستگیرشدگان را تحویل می‌گیرد و سوار یک اتوبوس می‌کند. اینجا یکی از فرماندهان یگان ویژه وارد اتوبوس می‌شود و می‌گوید، شنیدم پسر کروبی داخل شماست. کجاست؟ تا علی بلند می‌شود، می‌آید دست او را می‌پیچاند و روی زمین می‌اندازد و به شیشه اتوبوس می‌کوبد و فحش می‌دهد. این فرمانده علی را موقع پیاده شدن از اتوبوس، از دیگران جدا می‌کند.»

به گفته همسر علی کروبی «این مامور خیلی با او بد رفتاری کرده و حرف‌های زشت زده، اما فحش‌های رکیک را لباس‌شخصی‌های مسجد گفته‌اند. چیزهایی گفته‌اند که نمی‌شود بیان کرد.»

خانم پناهی با بیان اینکه «از خیابان، شروع به فیلمبرداری از بازداشت شدگان کرده اند»، افزوده است: «در مسجد چشم‌هایش باز بوده و وقتی می‌فهمند کیست، چند نفری شروع می‌کنند به فیلمبرداری از او و مدام از او می‌خواهند که خود را  معرفی کند.  وقتی هم که آن فرمانده پلیس علی را از دیگران در اتوبوس جدا می‌کند، او را به وانتی می‌اندازد؛ از آن وانت‌ها که پشت‌شان سقف و کناره‌ی توری دارد و مثل قفس است. علی را در اینجا می‌اندازند و در به اصطلاح قفس را قفل می‌کنند و به شکلی تحقیرآمیز شروع می‌کنند به فیلم‌ گرفتن از او.»

به گفته وی، «فرمانده پلیس هم در طول مسیر، مدام اعلام می‌کرده که من پسر کروبی را گرفته‌ام. پسر کروبی در وانت است. البته این‌ها را به صورت خیلی زشتی بیان می‌کرده است و در مقر یگان ویژه هم شروع می‌کنند به فیلمبرداری از علی. مدام می‌گفته‌اند سرت را بالا بگیر تا چهره‌ات کامل معلوم شود. حتی خود فیلمبردار هم مرتب به او فحش‌های زشت می‌داده و با مشت توی صورت او می‌کوبیده که صورت‌ات را بیار بالا.»

همسر علی کروبی گفته است که «همراه یکی از دستگیرشدگان یک قمه بوده و به او گفته‌اند بگو این قمه مال من است. او هم گفته چرا بگویم. من قمه‌ام کجا بود؟»

وی با بیان اینکه «بدترین حرف‌ها را به من و مادر و پدرش زده‌اند و شب اول حالش خیلی بد بود» در خصوص واکنش اطرافیان نسبت به این قضیه گفته است: «هیچکس باور نمی‌کرد که با علی اینطور رفتار کنند. همه وقتی شنیدند که علی دستگیر شده، به من دلداری می‌دادند که با او کاری ندارند. وقتی از من شنیدند که ماجرا چیست، کسی باور نمی‌کرد. تا وقتی عکس‌ها منتشر نشد، بازهم کسی باور نمی‌کرد.»

همسر علی کروبی که خواهر سه شهید است، با بیان اینکه مادرش نیز در حال نوشتن نامه ای در این زمنیه است تصریح کرده: «ما نگران بچه‌های مردم و خانواده‌هایی هستیم که کسی آنها را نمی‌شناسد و جایی ندارند که عنوان کنند چه بلایی سرشان آمده است. قصد ما از این نامه‌ها و روشنگری‌ها، این است که دیگران آسیب نبینند و این اتفاقات تکرار نشوند.»

Advertisements

22 پاسخ

 1. مرگ بر خامنه ای فرعون

 2. كروبي هم يه بزدل بيشتر نيست يه روز ميره با فارس مصاحبه ميكنه ميگه دولت را قبول دارم فرداش خودش تكذيب ميكنه جنبش به رهبراي با جرات احتياج داره وگرنه ثمري نداره كروبي فقط به فكر جيب خودشه همين

 3. گفته می شود در قسمتی از بیانیه هجدهم ميرحسين موسو ي این شروط برای شرکت مدعیان اصلاحات در راهپیمایی میلیونی مطرح شده است :

  1 ـ کلیه راهپیمایان بدون کفش در راهپیمایی حاضر شوند تا که مجروحیت خاتمی و کروبی در راهپیمایی قدس تکرار نشود.

  2 ـ از بکارگیری هرگونه شعار تند به خصوص سخنان امام توسط مردم خشونت طلبی محسوب می شود و ما آنرا پیش پیش محکوم می کنیم .

  3ـ ازکلیه تصویر برداران به جد خواهانیم که تصاویر سران سبز را شطرنجی نمایش دهند.

  4ـ از کلیه مردم می خواهیم که با انگشت ما را به فرزندانشان نشان ندهند.

  5 ـ از بکار گیری هرگونه لفظ تشنج آمیز چون « باغ پسته » ، « سروس » ، « چک شهرام جزایری » ، « فراریان لندن » ، « فتنه » و « نفاق » پرهیز شود.

  6ـ خط ویژه در روز راهپیمایی خالی از جمعیت بماند تا که ما بتوانیم همراه با میران جداجویمان از دست مردم ساندیس خور فرار کنیم ،

  7ـ تمام یاران انگشت شمار ولی کیفی سبز ، پنبه های سبز آورده و در گوشهای خود قرار دهند تا که سخنان خطرناک « احمدی نژاد» و استقبال مردم از وی منجر به امیدواری حامیان سبز به کشور و سرخوردگی جنبشمان نشود.

  8 ـ از شهردار محترم نیز خواهانیم تا که چون گذشته سطل های زباله را تخلیه نکرده و فرصت اعتراض سبز را در خیابان های حاشیه راهپیمایی برای فرزندان « شهین» و « پری مقوا »فراهم نمایند .

  9 ـ به دلیل نگرانی از سلب آزادی های مدنیمان ترجیحاّ بعد از ظهر روز بیست و دو بهمن با ماشین های خود به خیابان آزادی بیاییم و با بوق سبز خود بر پایداری خود تأکید نماییم. دیگر مواد این بیانیه بعد صادر می شود

 4. علي براي نشان راه آمد، براي نفي جهل و ابو جهلان آمد نه خود مختاري و خود خواهي ، براي تبليغ يگانه پرستي آمده بود نه براي رواج فرقه علي الهي و خرافات ،علي با زور نيامد که با زور حکومت کند ، افکار نيکش گفتار نيک داشت و با رفتار قانوني و عادلش در مقابل زور ايستاد و با سعه صدر با ابوسفيانيان جنگيد آخر پيروز شد و ماندگار، همچنان که همیشه ظلم و دروغ و جهل و بت پرستي نابود است، مگر خورشيد را ميتوان از بين برد. ابوسفيانيان زمانه با رواج استعمارگري ،ديکتاتوري،بهايت، طالبان و خرافات منافقين فتنه ساز زمانه اند ، اما هميشه ترس عجيبي دارند چون ميدانند که در حال نابوديند و با هر ترفندي همچون 11 سپتامبر ، ايجاد تفرقه و منافقي که روشنفکر ترور ميکند سعي در حفظ منافع و ماندگاري دارد. اينچنين تحميلگران در واقع دشمن آزادي وآزاده گي اند که نابود کننده روشنفکرانند. بله گاهي با بابردن قرآن بر سر نيزه ها ، زماني با ايجاد تفرقه بين شيعه و سني، گاهي به بهانه پاره شدن عکس شخصيت مهم و زماني با بازي با مقدسات واحساسات مردم بيگناه ، رواج فقر اطلاعاتي، تفرقه بين روشنفکران و مردم بي اطلاع سعي در ادامه عوام فريبي، ايجاد فتنه ،عدم پيشرفت ،پایداری منافع خويش و تاخير در پيروزي دارند. این سید علي الهي های زمانه یکوقت با روزنامه یا لثارات حسین و شلمچه وزمانی درفضای ممکن با زور و پول وخرید هنرپشه پرفروشترین فیلم کشور را برای جا کردن خود رقم میزنند و در صداوسیما دم از آزادی و عدالت و ضد فقر می زنند بی آنکه از درآمد خود بگویند، انگار یادمان رفته که اینان فیلم کارنوال عصر عاشورا 76 را ساخته اند و امثال سعید عسگران را پرورانده اند. آیا آقایان در آخر شب به کرده خود می اندیشند . اکنون اکثر مردم آگاه و روشنفکرند و بدنبال مدیریتی عقلانی برای کشور خود هستند که نه باسم دینی،نه طالبانی،نه حزبی ونه انگلیسی باشد.

 5. حقش بود و شما چرا می سوزید تازه خبر ندارید کروبی گفته تجاوز هم می شه اگه میشه این پسره و اونایی که بهشون تجاوز شده رو اونجاشونو نشون بدید تا فیلم درست بشه

 6. حتما اين هم مثل نداآقاسلطانه ديگه؟؟؟؟!!!!!!
  شك ندارم خودتون اي بيچاره روزديد

 7. مرگ بركروبي مزدور كثيف

 8. درود بر انسان ازادی خواه

 9. .از وبلاگ منم دیدن کنید: http://www.daytoday1.wordpress.com

 10. ای بابا! حالا این آقا زاده است! ببینید چند نفر دیگر اینجوری داغون شدن و هیچکس هیچ خبری ازشون نداره

 11. hagheshe bayad dahanesho migaiydan
  age man jaye una boodam koonesho pare mikardam

 12. حنیف پسر علی شیمیایی پسر چرچیل حنیف بن علی بن محمود بن رحیم بن آتیلا قیافه ات به این حرفا نمی خوره بیای این جا از راست روده ات حرف بزنی دهاتی کون نشسته

 13. […] جزئیات بازداشت و شکنجه علی کروبی+عکس روز آنلاين، شيرين کريمي :  دو روز پس از انتشار نامه همسر مهدی […] […]

 14. پيروزي 22 بهمن بر جنبش سبز مبارك
  مگر نمي خواستيم جهان فريب اين جمعيتي را كه از 6 صبح به ميدان ازادي با وعده پاداش از دور و نزديك كشانده بودند، نخورد،
  مگر نمي خواستيم كه مردم غيور نشان دهند علي رغم اين همه تهديد و ترساندنها با حضورشان كه اين روزها گاه به قيمت جان مي باشد ، شجاعتشان را به رخ باج خوران حكومت بكشند،
  مگر نمي خواستيم كه علي رغم چند روز تعطيلي و فرصت خوب براي مسافرت مردم همتشان را براي بدست آوردن خواسته هاشان نشا ن دهند،
  مگر نمي خواستيم ترس و وحشي گري حكومت را به جهان نشان دهيم كه حتي از مردمي دست خالي بدون هيچ گونه نماد وشعار مي ترنسد
  مگر نمي خواستيم روياي برگزاري 22 بهمني نمايشي همچون هرسال را به كابوسي تبديل كنيم كه هزينه سنگين براي اجرايش صرف كنند و در آخر طرفي از اين خود زني سياسي نبندند
  مگر نمي خواستيم بگوييم ما هستيم.
  جنبش به اهدافي كه در مبارزات خياباني داشت رسيد.
  آنها كه انتظار روز 25 خرداد ، 27 خرداد، 28 خرداد و يا روز قدس را داشتند روز 30 خرداد و روزهايي از اين دست را فراموش كرده بودند.
  طبيعي است كه حكومت مانند هر حيواني كه در حال جان دادن است دست پا بزند و هر چه
  دست و پا زدنش محكم تر مرگش نزديكتر

 15. خامن ای پدرسگ حرامزاده

  • در شان یک انسان شریف نیست که دهان و کیبورد خود را با فوش کثیف کند اعتراضت را بگو اما متین تا به دل شنونده بشیند و اینقدر عصبانی نباش خدا نگهدار تو باشد

  • توله سگ ! پدر خودت سگه

  • خاک بر سر احمق کثافت – سید اولاد پیغمبره – ما به میر حسین هم نمیگیم حرامزاده! اینقدر خری که نمیفهمی؟!؟

 16. هم مرگ بر جهان شما نيز بگذرد؛/هم رونق زمان شما نيز بگذرد.
  اين بوم محنت از پی آن تا کند خراب،/بر دولت آشيان شما نيز بگذرد.

  باد خزان نکبت ايام ناگهان/بر باغ و بوستان شما نيز بگذرد.

  آب اجل – که هست گلوگير خاص و عام -/بر حلق و بر دهان شما نيز بگذرد.

  ای تيغ تان چو نيزه برای ستم دراز!/اين تيزی ی سنان شما نيز بگذرد.

  چون داد عادلان به جهان در بقا نکرد،/بيداد ظالمان شما نيز بگذرد.

  در مملکت، چو غرش شيران گذشت و رفت؛/اين عوعوی سگان شما نيز بگذرد.

  آن کس که اسپ داشت، غبارش فرو نشست،/گرد سم خران شما نيز بگذرد.

  بادی – که در زمانه بسی شمع ها بکشت -/هم بر چراغدان شما نيز بگذرد.

  زين کاروانسرای بسی کاروان گذشت؛/ناچار کاروان شما نيز بگذرد.

  ای مفتخر به طالع مسعود خويشتن!/تاثير اختران شما نيز بگذرد.

  اين نوبت از کسان به شما ناکسان رسيد؛/نوبت ز ناکسان شما نيز بگذرد.

  بيش از دو روز نبود از آن دگر کسان؛/بعد از دو روز از آن شما نيز بگذرد.

  بر تير جورتان ز تحمل سپر کنيم؛/تا سختی ی کمان شما نيز بگذرد.

  در باغ دولت دگران بود مدتی/اين گل؛ ز گلستان شما نيز بگذرد.

  آبی ست ايستاده در اين خانه مال و جاه؛/اين آفتاب ناروان شما نيز بگذرد.

  ای تو رمه سپرده به چوپان گرگ طمع!/اين گرگی ی شبان شما نيز بگذرد.

  پيل فنا – که شاه بقا مات حکم اوست -/هم بر پياده گان شما نيز بگذرد.

  ای دوست! خواهم که به نيکی دعای سيف،/يک روز بر زبان شما نيز بگذرد.

 17. ارائه خدمات گوناگون اینترنتی

  خدمات ارائه شده در این سایت

  دانلود از رپیدشیر و بینهایت سایت اشتراکی دیگر همراه با راهنمای کامل فارسی

  ارسال لیست ایمیل گروهی شما با تضمین ارسال 100 در صد به اینباکس

  ثبت دامنه آی آر همراه با کنترل پانل فقط 4000 تومان

  آدرس سایت : http://rapidgo.ir

 18. تفنگ ارتش سایبری (عکسه) چینیه

 19. کروبی تمام سختی ها را کشیده و چون کوه ایستاده درود بر یزدان بر او

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: