آخرین وضعیت زندانیان سیاسی

وضعیت نامساعد جسمی دکتر ملکی

شبکه جنبش راه سبز(جرس): با آزادی تعدادی از زندانیان سیاسی، افراد جدیدی احضارمی شوند و در حالی که عده ای در شادی آزادی زندانی هایشان غریو شادمانی سر می دهند، خانواده هایی نگران فشارهای بیشتر بر فرزندان و دوستانشان هستند. از سویی وضعیت فعالان سیاسی چون دکتر ملکی که از بیماری رنج می برد مساعد نیست.وضعیت نامساعد جسمی دکتر ملکی

شبکه جنبش راه سبز(جرس): با آزادی تعدادی از زندانیان سیاسی، افراد جدیدی احضارمی شوند و در حالی که عده ای در شادی آزادی زندانی هایشان غریو شادمانی سر می دهند، خانواده هایی نگران فشارهای بیشتر بر فرزندان و دوستانشان هستند. از سویی وضعیت فعالان سیاسی چون دکتر ملکی که از بیماری رنج می برد مساعد نیست.
خبرنگار ندای سبز آزادی گزارش داده است که پس از بازداشتهای روز عاشورا و روزهای پس از آن تعداد زیادی از بازداشت شدگان حاضر در زندان اوین را اساتید دانشگاه و دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی تشکیل می‌داده اند به طوری که بند مربوط به اسرای عاشورا در میان زندانیان به بند کالج معروف بوده است.
همچنین چندین نفراز بازداشت شدگان دارای سوابق چند ساله حضور در جبهه های جنگ تحمیلی بوده اند و از این گونه برخوردهای حاکمیت با خود ابراز تأسف کرده اند.
‌گفتنی است بی‌خبری مطلق، فشار شدید برای اعترافات تلویزیونی و همچنین صادر کردن احکام سنگین برای دانشجویان بازداشتی همچنان ادامه دارد.به نظر می‌رسد در صورت تداوم این وضعیت روسای قوه قضاییه باید به فکر تاسیس یک شعبه از دانشگاه آزاد در این زندان باشد!
وضعیت نامساعد دکتر ملکی
شاهدان عینی تازه آزاد شده از زندان اوین از وضعیت نامساعد دکتر محمد ملکی اولین رییس دانشگاه تهران پس از انقلاب خبر داده اند. به گزارش ندای سبز آزادی،  وضعیت دکتر محمد ملکی به نحوی است که بدون کمک دیگران قادر به راه رفتن نیست و روزانه مجبور به استفاده از انواع داروها ست. شاهدان عینی از روحیه بالای این فعال سیاسی 78 ساله خبر داده اند.
فشارها بر حسین نورانی نژاد
فشارها بر حسین نورانی نژاد همچنان ادامه دارد. به گزارش خبرنگار ندای سبز آزادی، حسین نورانی نژاد از اعضای جبهه مشارکت هفته گذشته از بند 209زندان اوین به بند 350 انتقال یافت. این در حالی است که لوازم شخصی وی از جمله لباس گرم او از وی ستانده شده است و از یک ماه پیش نتوانسته با همسرش به دلیل تهدیدات نیروهای امنیتی ملاقات داشته باشد.
آزادی تعدادی از زندانیان
سرانجام پس از حدود 50 روز مصطفي حسين زاده(دبير فرهنگي انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه علوم و فنون بابل) و امير رمضاني آزاد شدند. این در حالی است که در چند روز گذشته موسي جلاليخواه نيز آزاد شده است.
به گزارش خبرنگار ندای سبز آزادی از بابل، سه دانشجو در روز عاشورا به اتهام شركت در تجمع اعتراضي در ميدان امام حسين تهران بازداشت و به نقطه نامعلوم منتقل  و پس از چند روز به زندان اوين انتقال داده شده اند. آنها در اين مدت در سلول انفرادي به سر مي بردند.
همچنین بنا بر این گزارش، شنيده ها حاكي از آن است كه حال مصطفي حسين زاده پس از آزادي وخيم است كه علت آن فشارهاي وارده از طرف بازجويان وزارت اطلاعات به وي بوده است.
گفتني است اين دانشجويان در ترم گذشته موفق به دادن امتحانات پايان ترم نشده اند و محروم از تحصيل در ترم گذشته شده بودند. عليرضا فلاحتي دبير ستاد 88 بابل و مسئول شاخه جوانان جبهه مشاركت مازندران بامداد پنج شنبه طي يورش نيروهاي اطلاعاتي به منزل وي بازداشت و به جای نامعلومي منتقل شد .هنوز خانواده این فعال سیاسی از علت بازداشت و مكان نگهداري او اطلاعی ندارند.
محرومیت رمضانزاده از تدریس و قطع حقوق میردامادی
خبرنگار ندای سبز آزادی مطلع شده است که در ترم تحصیلی پیش رو عبدالله رمضانزاده از تدریس در دانشگاه تهران محروم شده است و هیچ واحد درسی برای تدریس به او ارائه نشده است همچنین گفته می شود حقوق دانشگاهی محسن میردامادی نیز قطع شده است
گفتنی است که محسن میردامادی و عبدالله رضانزاده هر دو عضو هیئت علمی دانشکده علوم سیاسی دانشگاه تهران هستند
آش نذری در مقابل اوین
خانواده های زندانیان سیاسی شب گذشته در ادامه اعتراضات مستمر شبانه خود در مقابل زندان اوین تجمع کردند و بر خواست خود، که آزادی زندانیان سیاسی بود پافشاری کردند.

به گزارش امروز، یکی از افراد حاضر در این تجمع آن را اینگونه توصیف می کند: غروب پنچشنبه ۲۹ بهمن ماه بار دیگر خانواده های زندانیان سیاسی و مردم تهران در مقابل زندان اوین تجمع کردند. این تجمعات در هفته های گذشته هر شب برگزار می شود. اما مسئولان زندان اوین هر شب برای جلوگیری از تجمع خانواده ها و مردم اعلام می کنند که امشب آزادی نداریم ولی خانواده ها و مردم بر خواست خود برای آزادی زندانیان سیاسی پافشاری می کنند که این پافشاری آزادی هایی را هم همراه داشته است.

شب گذشته هم همانند شبهای گذشته تعداد دیگری از زندانیان سیاسی از زندان اوین آزاد شدند و به آغوش گرم خانواده های خود بازگشتند.هنگام خروج زندانیان سیاسی از زندان اوین موجی از شور و شادی بین مردم به پا شده بود و آنها با دست زدن و سوت کشیدن اوج شادی خود را به نمایش گذاشتند.

یکی از خانواده ها اقدام به پخش آش نذری بین سایر خانواده ها و مردم می کرد و چند خانواده دیگر بخاطر آزادی فرزندانشان در شبهای گذشته اقدام به پخش شیرینی کردند.

این تجمع تا ساعت ۱۱ شب ادامه داشت.

آزادی اروج علی  محمدی

اروج علی محمدی، عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت ایران اسلامی آزاد شد.به گزارش ندای سبز آزادی، فرماندار تبریز در دوره اصلاحات که در آستانه ی 22 بهمن بازداشت شده بود عصر چهار شنبه با صدور قرار کفالت آزاد شد .

بعد از آزادی این عضو جبهه مشارکت جمع زیادی از اصلاح طلبان استان با او دیدار کردند.

گفتنی است  فرزدی، صدری نیا، پور اظهری و شیخ بیگاو که همزمان با این عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت بازداشت شده بودند همچنان در بازداشت به سر می برند.

با پیگیری های انجام شده احتمال آزادی آنهادر روز های آتی وجود دارد.

آزادی جواد عسکریان

جواد عسکریان، از نزدیکان مهدی کروبی که در روز ۲۱ بهمن بازداشت شده بود،روز گذشته آزاد شد.

به گزارش سحام نیوز، جواد عسکریان که از جانبازان جنگ تحمیلی میباشد در پی احضار وزارت اطلاعات به این ارگان مراجعه و پس از ارائه پاره ای توضیحات به زندان اوین منتقل شد.

بلاتکلیفی بازداشت شدگان روز 22بهمن در اهواز و مشهد

در پی راهپیمایی جمعی از مردم سبز در شهرهای اهواز و مشهد در روز ۲۲ بهمن، تعداد زیادی از آنها بازداشت شدند.

به گزارش ندای سبز آزادی، در اهواز بیش از 50 نفر و در مشهد بیش از 100 نفر از مردم سبز دستگیر شدند.

هم اکنون با گذشت بیش از یک هفته از بازداشت های گسترده ۲۲ بهمن در اهواز و مشهد، اکثر بازداشت شدگان همچنان در وضعیت بلاتکلیف و در بازداشتگاه های معلوم و نامعلوم زندانی هستند.

بنا به این گزارش برخورد نیروهای امنیتی و انتظامی هنگام بازداشت مردم معترض اهواز به شدت شدید و وحشیانه بوده است، به طوری که خانواده اکثر بازداشت شدگان ۲۲ بهمن در اهواز نگران سلامتی فرزندانشان هستند.

گفتنی است، در روزهای گذشته تعدادی از این بازداشت شدگان آزاد شده اند، اما هنوز اکثر آنها در بازداشتگاه های اطلاعات و نیروی انتظامی اهواز به سر می برند.

همچنین، دست کم ۳۰ نفر از بازداشت شدگان روز ۲۲ بهمن مشهد همچنان در بازداشتگاه های کوی پلیس و اطلاعات این شهر زندانی هستند.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: