خامنه اى: مخالفان انتخابات صلاحيت حضور در نظام را از دست داده اند

راديو فردا : خامنه اى ، در ديدار با اعضاى مجلس خبرگان گفت كه مخالفان اعتبار خود را از دست داده اند و افرادى كه «انتخابات افتخار آفرين چهل ميليونى» را تبديل به نقطه ضعف مى كنند صلاحيت حضور در چارچوب نظام اسلامى را از دست داده اند.

وی ان نظام جمهورى اسلامى  را مبتنى بر «اطاعت از پروردگار و نقشه و هندسه الهى» توصيف كرد و گفت: «كسانى كه هندسه و هويت نظام كه در قانون اساسى و حكميت و داورى قانون متبلور شده است را قبول دارند، جزو مجموعه نظام به شمار مى آيند.»

وى در عين حال افزود: «اما افرادى كه با حرف و عمل و تحريك، اين مبانى را زير پا مى گذارند به دست خودشان صلاحيت حضور در مجموعه عظيم نظام را از دست مى دهند.»

اظهارات  خامنه ای یک روز پس از انتشار بیانیه مجلس خبرگان رهبری بیان می شود که در آن گفته شده بود: فرصت های متعدد به «سران فتنه» به پایان رسیده است.

اين نخستين بار است كه بالاترین مقام جمهوری اسلامی به طور مشخص از «عدم صلاحيت» رهبران مخالفان و معترضان به نتيجه انتخابات دهم رياست جمهورى براى حضور در سمت هاى دولتى سخن مى گويد.

پيشتر برخى از اصولگرايان تندرو و اعضاى شوراى نگهبان با اشاره به مخالفت هاى مير حسين موسوى و مهدى كروبى با نتيجه انتخابات از رد صلاحيت آنها در انتخابات بعدى خبر داده بودند.

رهبران مخالفان در بيانيه ها و اظهار نظرهاى خود نحوه برگزارى انتخابات را زير سوال برده و نتيجه آن را ناشى از «تقلب گسترده و مهندسى آراء» دانستند. آقاى كروبى و موسوى خواستار ابطال نتيجه اين انتخابات شده بودند ولى رهبر ايران به شدت با آن مخالفت كرد.

خامنه اى در ديدار روز پنجشنبه خود با اكبر هاشمى رفسنجانى، رييس، و همچنين اعضاى مجلس خبرگان رهبرى بار ديگر اعتراض هاى پس از انتخابات را «فتنه» خواند و گفت كه «اساس فتنه پس از انتخابات، نفى آراى مردم، خدشه وارد آوردن به حضور ملت و اتهام و تهمت به نظام بود.»

وى مى گويد كه مخالفان با نفى اين موارد، مرتكب «گناه بزرگى» شدند چرا كه به گفته رهبر ايران، «حاضر نشدند در مقابل قانون، داور و شيوه داورى كه قانون تعين كرده است، تسليم شوند.»

«مرزبندی شفاف با دشمنان نظام»

به دنبال برگزارى انتخابات رياست جمهورى در روز ۲۲ خردادماه و معرفى محمود احمدى نژاد به عنوان نامزد برنده، رهبر جمهورى اسلامى پيش از رسيدگى شوراى نگهبان به تخلفات و شكايات نامزدها، پيروزى وى را تبريك گفت و خواستار حمايت كانديداهاى شكست خورده از آقاى احمدى نژاد شد.

نامزدهاى معترض با ارائه گزارش هاى مفصل در باره آنچه كه «تقلب هاى گسترده در انتخابات توسط وزارت كشور» خواندند خواستار رسيدگى يك نهاد يا كميسيون بى طرف به شكايات خود شدند.

اين درخواست از سوى مقام هاى جمهورى اسلامى رد شد و آيت الله خامنه اى بارها بر صحت و سلامت انتخابات و راى گيرى تاكيد كرد.
وی  در سخنان خود شرط حضور در رقابت هاى انتخاباتى آينده را «مرز بندى شفاف و صريح با دشمنان نظام» عنوان كرد و گفت: «اگر مرزها شفاف نشود عده اى مى توانند با قصد خيانت و بدون اينكه شناخته شوند وارد چارچوب شوند. ضمن اينكه عده اى ديگر نيز بدون آنكه متوجه باشند از مرزها خارج مى شوند. بنابر اين عدم مرزبندى اشتباهى بزرگ است.»

وى نظام جمهورى اسلامى را «كشتى نجات» خواند و اظهار داشت: «افرادى كه حاضر نيستند قانون و راى اكثريت را قبول كنند و نقطه قوتى همچون انتخابات افتخار آفرين چهل ميليونى را تبديل به نقطه ضعف مى كند عملا خود را از اين كشتى نجات خارج مى كنند و صلاحيت حضور در چارچوب نظام اسلامى را از دست مى دهند كه از دست داده اند.»

نا آرامى هاى ايران در اعتراض به انتخابات رياست جمهورى بيش از هشت ماه به طول انجاميد و در جريان آن هزاران نفر بازداشت و به گفته مخالفان، حداقل ۸۰ نفر نيز كشته شدند.

مقام هاى جمهورى اسلامى كشورهاى غربى بويژه آمريكا و بريتانيا را در بروز اين اعتراض ها متهم دانستند و اين در حالى است كه اين كشورها هر گونه دخالتى در اين زمينه را رد كرده اند.

وی ، مخالفان را كسانى دانست كه به گفته وى با تكرار «حرف هاى دشمنان» مورد اعتماد آنها قرار مى گيرند و «زمينه ضربه به نظام اسلامى را براى آنان فراهم مى كنند.»

اين در حالى است كه رهبران معترضان وابستگى به قدرت هاى خارجى را رد كرده اند و نظام جمهورى اسلامى را به ناديده گرفتن خواست مردم ايران براى آزادى بيان و برگزارى راهپيمايى متهم مى كنند.

Advertisements

16 پاسخ

 1. مرگ بر خامنای ضحاک

  • با دعای گربه سیاه بارون نمیاد جون نکن بدبخت ساده لوح برو ببین بعد از سالها ایران تازه داره برمیگرده به قدرت دوران کوروش اول در منطقه امروز و اول در جهان فردا

   • آره جون خودت هرچي اراجيف مي بافند تو باور کن مثل خر دارن به همه از جمله:روسيه و چين باج ميدن ، اگه روسيه دوست هست چرا تو درياي خزر کمترين سهم رو به ما داد و ضمناً ما که قدرت اوليم چرا بايد به دست روسيه نگاه کنيم!!!!!!

 2. خداراشکرکه صلاحیت حضور در نظام را ازدست دادیم .

 3. اين بابا واقعآ امر بهش مشتبه شده از طرف خدا اومده. البته تقصيري هم نداره وقتي بيست سال يه مشت آدم چاپلوس دور و ورش ريختن و دست و پاش رو مي بوسند. البته بوجود آمدن افرادي مثل خامنه اي تقصير خود ماست كه بي خود افراد رو بزرگ مي كنيم.

 4. مرتیکه خیلی کشده زیادی نئشه شده 🙂 پیره سگ نمیمره یک دنیا از دستش راحت بشن . خدا به دادمون برسه

 5. ايرانيم و افتخارم رهبرم است …. هرچي دوست دارين بنويسين كه از قديم گفتن….. از دعاي گربه سياهه بارون نمي باره……

 6. فقط می تونم در جوابش بگم: زرت!

 7. این بچه کودن ، نفهمی کرده یه حرفی زده ، برای آخرین بار میبخشیمش . به شرط اینکه بار آخرش باشه گنده تر از دهنش حرف میزنه – نمیمیره هم راحت شیم –
  حالا اگه ما سرطان داشتیم تا حالا چند بار مرده بودیم ، این چه سگ جونی بخدا

 8. با این همه، همنوایی گروهک ها و خارج نشینانی که سال هاست بغض انقلاب و امام را در سینه دارند، با جریان موسوم به سبز، هیچ گاه رهبران این جریان را نگران نکرد. رهبرانی که وضعیت اقتصادی کشور آن قدر نگرانشان کرده بود که در صحنه انتخابات نیز با این بهانه حضور یافتند، این بار سر در گریبان فرو بردند تا در کنار بهره برداری های گسترده رسانه ای، نقش آفرینی جریان های کینه دار نسبت به امام و انقلاب وارد فازهایی تازه تر شود. این سوال وجود دارد که آیا می توان در سپاه یزید شمشیر زد و در عین حال از سنت رسول سخن گفت؟

 9. خدا را شکر که رهبری چون سید علی داریم که توطعه های عمر عاص های زمان را خنثی میکند جانم فدای رهبر امام خامنه ای

 10. ایشان چنین چیزی نفرمودند بلکه گفته اند : کسانی که در مقابل رای ملت ایستاده اند صلاحیت حضور در نظام را از دست داده اند

 11. بازم پیامامو حذف کنین
  من که از خشم شما در مقابل حقیقت لذت میبرم
  درود بر خامنه ای
  درود بر حقیقت

 12. در سرزمین بزرگ مردانی مثل کوروش کبیر وجود کفتار هایی مثل خامنه ای دزد جنایت کار بر مسند قدرت جای سوال داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: